با افزایش ارزش سهام شرکت نینتندو در نتیجه استقبال بی‌نظیر کاربران از بازی Pokémon Go، ارزش کلی این شرکت نیز در عرض دو روز چیزی در حدود 7.5 میلیارد دلار افزایش یافته است. به گزارش وب‌سایت گیزمودو، در هفته گذشته گیمرها و طرفداران بی‌شمار Pokémon Go دوران مثال‌زدنی را پشت سر گذاشتند. همان‌طور که می‌دانید این بازی برمبنای تکنولوژی واقعیت افزوده و در قالب تعامل با دنیای واقعی اطراف کاربر طراحی شده است. همین امر نیز در اولین روزهای عرضه این عنوان باعث شد یکی از گیمرها در زمان تلاش برای یافتن یکی از شخصیت‌های داخل بازی، با جسد یک انسان روبرو شود. در ادامه نیز سارقان مسلح از فرصتی که در قالب حضور گیمرهای این عنوان در محیط‌های مختلف فراهم شده بود استفاده کردند تا کاربرانی که در نزدیکی آن‌‌ها قرار داشتند را شناسایی کنند. پس از این نیز هکرها فایل‌های apk این بازی را به بدافزارهایی آلوده کردند تا کنترل گوشی کاربران را به دست بگیرند.

در این میان، به‌نظر می‌رسد نینتدو خوشحال‌ترین نقش‌آفرین بازار پیش روی این بازی ویدئویی باشد. سهام این شرکت با افزایش ارزش به میزانی بیش‌ از یک‌چهارم روبرو شده تا به بالاترین سطح ارزش‌گذاری ممکن از نوامبر گذشته دست‌یابد. با گذشت چندروز از عرضه این بازی، چنان محبوبیتی نصیب این عنوان شده که تعداد دانلود ثبت شده برای آن در اکوسیستم اندروید از Tinder نیز پیشی‌گرفته است. این در حالی است که تحلیلگران معتقدند تعداد کاربران فعال روزانه این بازی، به زودی از توییتر نیز پیشی خواهد گرفت. در حال حاضر کاربران و مشتاقان Pokémon Go به‌طور متوسط روزانه 43 دقیقه از این بازی استفاده می‌کنند که این رقم، فراتر از مدت زمان ثبت‌شده برای اینستاگرام یا واتس‌اپ است.

با این وجود، افزایش ارزش شرکت نینتدو زمانی که متوجه شوید توسعه این بازی تنها بر عهده این شرکت نبوده و به بیان دیگر، این عنوان انحصارا در اختیار نینتدو نیست، عجیب‌تر خواهد بود. نینتندو در حال حاضر تنها یک سوم از سهام Pokémon Go را در اختیار دارد و این بازی نیز توسط شرکت فعال در حوزه تکنولوژی واقعیت افزوده یعنی Niantic که منشعب شده از گوگل است، توسعه یافته و طراحی شده است. با این وجود، نینتندو نام عجین شده با Pikachu، Bulbasaur و دیگر کاراکترهایی است که طرفداران نینتندو چندین دهه است با آن آشنایی دارند و از همین رو، این شرکت از استقبال کاربران از Pokémon Go، بیش از سایرین تاثیر پذیرفته است.

اگرچه ارزش شرکت فاکتور مهمی در بازار کنونی به حساب می آید اما هنوز مشخص نیست نینتندو چه درآمدی از این بازی ویدئویی نصیب خود خواهد کرد زیرا این بازی به‌طور رایگان در اختیار کاربران قرارگرفته و این سطح از طرفداری و رغبت کاربران نیز مطمئنا برای همیشه پایدار نخواهد ماند. با این اوصاف، خریدهای درون برنامه‌ای می‌توانند چشم‌انداز روشنی را برای نینتندو ترسیم کنند. علاوه بر این، گام اول نینتندو در خصوص فاصله گرفتن از اکوسیستم کنسول‌های بازی و حرکت به سمت سیستم‌عامل‌های ویژه دستگاه‌های همراه، نشان از حرکتی محکم و قاطع از این اسطوره دنیای بازی‌های ویدئویی دارد.